Bin 128 akademisyene suç duyurusu - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Bin 128 akademisyene suç duyurusu

Sakarya’da yaşayan İmdat Geyve isimli bir vatandaş, bin 128 akademisyen ve araştırmacı ile 400 kadar uluslararası aydının yayınladığı 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı metinle ilgili Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığa suç duyurusunda bulundu.
Bu haber 238 kere okunmuş.15 Ocak 2016, Cuma - 09:52

Barış için Akademisyenler inisiyatifinde İstanbul ve Ankara'da bir araya gelen binden fazla akademisyen Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgedeki çatışmaların ve hak ihlallerinin sona ermesi için başlattıkları imza kampanyası ile ilgili basın açıklamasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Sakarya’nın Karapürçek ilçesinde ikamet eden 47 yaşındaki İmdat Geyve isimli bir vatandaş bin 128 akademisyenle ilgili Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığa suç duyurusunda bulundu. 

"VATANDAŞ OLARAK DUYARSIZ KALAMAZDIM"
Bin 128 akademisyenin yayınladığı basın açıklaması sonrasında suç duyurusunda bulunduğunu belirten İmdat Geyve, “Ülkemin gündemini meşgul eden bin 128 akademisyen teröre destek metnine Sakarya’lı bir esnaf olarak duyarsız kalamazdım. Şu kanın durması için mücadele edilirken bu kanın çoğalması kimin işine yarar. Aklımızı başımıza alalım. Türkiye’den başka bir Türkiye’miz yok. Bunun Türkü, Kürdü, Arapı meselesi değil. Türkiye üzerinde emelleri olan insanların ekmeğine yağ sürmeyelim.

Aklımızı başımıza alalım. Bu ülke bizim cennet gibi ülkemiz. Şehit verdik, veriyoruz vereceğiz de. Dış güçlerin oyununa gelmeyelim. Benim gibi birkaç tane kardeşimiz de suç duyurusunda bulundu. Sakarya’da da duyarsız insan yok, duyarlı insanlar var. Bu ülkeyi seviyoruz. Bu ülke bütündür. Biz bu vatan topraklarında barış içinde yaşıyoruz ve yaşamaya devam ediyoruz. Bu oyunu bozmak isteyenlere kardeşkanı akıtmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Akademisyen olan, profesör olan bu insanlarda bunların ekmeğine yağ sürmesinler. Bu ülkenin ekmeğini yiyoruz. Bu memleketin evlatlarını size emanet ediyoruz onun için alet olmayalım. Aklıselim davranalım” diye konuştu. 

"BENDE KÜRT'ÜM. PKK'NIN BİR KÜRT MESELESİ OLDUĞUNA İNANMIYORUM"
Terör Örgütü PKK Kürt meselesi olmadığını da ifade eden Geyve, “PKK’nın bir kürt meselesi olduğuna da inanmıyorum. Bende bir Kürt evladıyım. Annem, babam Kürt'tür. Bu işin olduğuna inanıyorum. Suriye’de, Filistin'de, doğu Türkistan'da, Gazze'de olan şeylerin aynısı Türkiye’de uygulanmak isteniyor. Biz bu oyunu alet olmayalım. Biz bu ülkeden başka vatanımız yok. Biz bu vatanda gözümüzü açtık. Üç beş çapulcuya papuç bırakmayacağız. Mağdur devletlerin ışığı olacağız” şeklinde konuştu. 

REMZİ ŞİMŞEK

Etiketler: akademisyen   sakarya   suç duyurusu   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.